Ne selinë e UEFA-së është tërhequr shorti për ndeshjet e Conference League ku bën pjesë edhe skuadra e Dritës.
Musa Hajdari  fitoi medaljen e argjend,ndërsa Astrit Kryeziu fitoi medaljen e bronztë
Reali triumfon në “El Classico” për ta marrë kreun në La Liga
Ibrahimovic e zgjedh numrin e fanellës te Suedia para ndeshjes me Kosovën
KOSOVA shkatërron Lituaninë 4:0
Hidhet shorti për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve: Barça përballë PSG-së, lehtë për Realin dhe Juventusin
1/16 e Kupës së Kosovës në futboll: KF DARDANA - KF BALLKANI
Botërorin 2022: Kosova në grup me Spanjën e Suedinë
Vdes legenda e futbollit Diego Armando Maradona
Me golin e Lirim Kastratit Kosova fiton kundër Moldavisë
Kuvendi Komunal ka mbajtur mbledhjen e tretë të rregullt për vitin 2020
Kuvendi Komunal ka mbajtur mbledhjen e tretë të rregullt për vitin 2020 Mbledhja e Kuvendit Komunal është mbajtur në sallën e sportin në Shkollën e Mesme të
Komiteti për Komunitete mban  mbledhjen e tretë të radhës
Komiteti për Komunitete mban mbledhjen e tretë të radhës Komiteti për komunitete ka mbajtur mbledhjen e tretë të radhës pas një pauze dy mujore
Komiteti për Politike dhe Financa ka mbajtur mbledhjen e tretë të radhës
Komiteti për Politike dhe Financa ka mbajtur mbledhjen e tretë të radhës Pas përmirësimit të gjendjes së pandemisë Komiteti për Politikë dhe Financa ka mbajtur
Mbahet mbledhja e dytë e rregullt e Kuvendit Komunal
Mbahet mbledhja e dytë e rregullt e Kuvendit Komunal Kuvendi Komunal të premten më 28.02.2020 ka mbajtur mbledhjen e dytë të radhës për këtë
Thyen rekordin – vetura më e shpejtë në botë, prodhuesi jo shumë i njohur Një prodhues jo shumë i njohur amerikan automobilash theu rekordin e shpejtësisë duke rrëmbyer titullin e
Këto janë specifikat dhe detajet e të gjitha modeleve të reja iPhone 12 Një raport i fundit zbulon detajet e plota të asaj çfarë pritet nga Apple më 13 Tetor. Në këtë aktivitet
Ne selinë e UEFA-së është tërhequr shorti për ndeshjet e Conference League ku bën pjesë edhe skuadra e Dritës.
15.06.2021 | 16:03
Pas tërheqjes së shortit, “bardhekaltërtit” e Dritës në raundin e parë në këtë kompeteticion do të ballafaqohen me skuadrën nga Mali i Zi, Deçiç.
Musa Hajdari fitoi medaljen e argjend,ndërsa Astrit Kryeziu fitoi medaljen e bronztë
07.06.2021 | 15:25
Në Kampionatin e Atletikës të mbajtur në San Marino, Klubi i Atletikës "Rogana" ka mare pjesë me dy atletë.
U Shënua Dita Ndërkombëtare e Biodiversitetit me aksionin për pastrimin e lumit “Krivareka” në Kamenicë
22.05.2021 | 17:04
Sot në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Biodiversitetit, është ogranizuar aksioni për pastrimin e lumit “Krivareka” në Kamenicë, e mbështetur edhe nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Ëildlife Photogrphers, shoqëria civile, organizata të ndryshme, nxënës, KFOR-i, Policia e Kosovës e vullnetarë të shumtë.
Policia e Kosovës i bashkangjitet aksionit “Qyteti i Kamenicës si Qytet i gjelbërt dhe i pastër”
22.05.2021 | 16:31
Policia e Kosovës (PK) njofton se “në kuadër të aktiviteteve “Policimi në Bashkësi” me 20 maj 2021 kanë pranuar ftesë nga Komuna Kamenicë konkretisht Drejtora e Sherbimeve Publike në bashkrendim me “Ambasaden Amerikane” që sot me 22 maj 2021 prej orës 09:00 . të bashkohet në aktivitet vullnetar organizuar në Qytetin e Kamenicës për pastrimin e lumit “Kriva Reka”
Prishtinë
Temperature
Tiranë
Temperature
Shkup
Temperature