Komiteti për Komunitete mban  mbledhjen e tretë të radhës
Komiteti për Komunitete mban mbledhjen e tretë të radhës 28.05.2020 | 12:30

Komiteti për Komunitete mban  mbledhjen e tretë të radhës

Kamenicë 28.05.2020

Komiteti për komunitete ka mbajtur mbledhjen e tretë  të radhës pas një pauze dy mujore për shkak të pandemisë. Kryesuesi I Komitetit për Komunitete Stefan Mihajlovic ka paraqitur këto pika të rendit të ditës për shqyrtim : Miratimi i proces verbalit nga mbledhja e kaluar , Raportimi i gjendjes  gjatë pandemisë.

Kryesuesi I Komitetit për Komunitete ka njoftuar te pranishmit lidhur me gjendjen komuniteteve gjatë kohës se pandemisë. “Sa i përket menaxhimit të situatës gjatë kohës se Koronavirusit unë së bashku me nga dy vullnetar nga secili lokalitet kemi qenë pjesë e ekipës për menaxhimin e pandemisë ku kemi vizituar çdo shtëpi duke i ndihmuar të gjithë ata që kanë pas nevojë me pako higjienike dhe ushqimore , për fat të mirë ne nuk kemi pas asnjë të infektuar me Covit-19”, ka thënë kryesuesi Mihaljovic.

Të gjitha pikat e rendit të ditës u votuan me shumicë votash.

List of videos
Thyen rekordin – vetura më e shpejtë në botë, prodhuesi jo shumë i njohur Një prodhues jo shumë i njohur amerikan automobilash theu rekordin e shpejtësisë duke rrëmbyer titullin e
Këto janë specifikat dhe detajet e të gjitha modeleve të reja iPhone 12 Një raport i fundit zbulon detajet e plota të asaj çfarë pritet nga Apple më 13 Tetor. Në këtë aktivitet
Përsëri, në PE votohet pro liberalizimit të vizave për Kosovën, por viza nuk ka
25.03.2021 | 15:45
Për të satin vit me radhë, shumica dërmuese në Parlamentin Evropian kanë votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën.
Kombëtarja e Shqipërisë është kualifikuar në Ligën B Ligës së Kombeve.
18.11.2020 | 06:11
Në ndeshjen që u zhvillua në "Air Albania", kuqezinjtë janë përballur me Bjellorusinë.
Dardana bëhet me Mural
14.11.2020 | 14:25
Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport në bashkëpunimit me Mura Fest, në qendër të qytetit është punuar Murali nga Artisti Slim Safont fotografia e fotografit të mirënjohur Dardanas Arian Mavriqi.
LAJMI I FUNDIT: Joe Bidenin President SHBA
07.11.2020 | 06:15
CNN në bazë të numërimit të votave deri tani ka konsideruar si President të ardhshëm të SHBA, Joe Biden.
Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Reali e mposht Interin, Liverpooli e shkatërron Atalantan
03.11.2020 | 23:04
Kanë përfunduar ndeshjet e rrethit të tretë të Ligës së Kampionëve te zhvilluara të Martën nga grupet A,B,C dhe D.
Prishtinë
Temperature
Tiranë
Temperature
Shkup
Temperature