Komiteti për Politike dhe Financa ka mbajtur mbledhjen e tretë të radhës
Komiteti për Politike dhe Financa ka mbajtur mbledhjen e tretë të radhës 22.05.2020 | 18:43

Komiteti për Politike dhe Financa ka mbajtur mbledhjen e tretë të radhës

Kamenicë, 22 maj 2020

Pas përmirësimit të gjendjes së pandemisë Komiteti për Politikë dhe Financa ka mbajtur mbledhjen e tretë të rregullt për këtë vit. Kryesuesi i Kuvendit Albert Sermaxhaj para anëtarëve të Komitetit ka paraqitur këto pika të rendit të ditës për shqyrtim:

1. Shqyrtimi i procesverbalit nga mbledhja e kaluar e Komitetit për Politikë dhe Financa Sh.01.Nr.9806/20.05.2020,

2. Propozim bartja e të hyrave vetanake 2019/2018 në 2020.

3. Propozim vendimi për lejimin e dhënies në shfrytëzim afatëshkurtër me qira të pronës komunale duke pasur parasysh interesin publik komunal-Kamenicë Sh.02.Nr.9776/20.05.2020,

4. Propozim vendim për lejimin e dhënies në shfrytëzim afatgjatë me qira të pronës komunale duke pasur parasysh interesin publik komunal-Kamenicë, Sh.02.Nr.9777/20.05.2020,

5. Propozim vendim për mosvënien e gjobave lidhur me skadimin e lejeve të punës për auto-taksit,

6. Informatë nga Shtabi Emergjent lidhur me situatën e krijuar nga pandemia COVID-19

Në këtë mbledhjet pranishëm ishin: Kryetari i Komunës Qëndron Kastrati, nënkryetari Faton Jakupi, ,drejtorët e drejtorive komunale,përfaqësuesit e Dardanapress-it.

Të gjitha pikat e propozuara të rendit të ditës, u shqyrtuan nga anëtarët e Komitetit për Politik dhe Financa të cilat u votuan me shumicë votash dhe u rekomanduan për shqyrtim në mbledhjen e ardhshme të Kuvendit Komunal e cila pritet të mbahet në fund te muajit.

List of videos
Thyen rekordin – vetura më e shpejtë në botë, prodhuesi jo shumë i njohur Një prodhues jo shumë i njohur amerikan automobilash theu rekordin e shpejtësisë duke rrëmbyer titullin e
Këto janë specifikat dhe detajet e të gjitha modeleve të reja iPhone 12 Një raport i fundit zbulon detajet e plota të asaj çfarë pritet nga Apple më 13 Tetor. Në këtë aktivitet
Përsëri, në PE votohet pro liberalizimit të vizave për Kosovën, por viza nuk ka
25.03.2021 | 15:45
Për të satin vit me radhë, shumica dërmuese në Parlamentin Evropian kanë votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën.
Kombëtarja e Shqipërisë është kualifikuar në Ligën B Ligës së Kombeve.
18.11.2020 | 06:11
Në ndeshjen që u zhvillua në "Air Albania", kuqezinjtë janë përballur me Bjellorusinë.
Dardana bëhet me Mural
14.11.2020 | 14:25
Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport në bashkëpunimit me Mura Fest, në qendër të qytetit është punuar Murali nga Artisti Slim Safont fotografia e fotografit të mirënjohur Dardanas Arian Mavriqi.
LAJMI I FUNDIT: Joe Bidenin President SHBA
07.11.2020 | 06:15
CNN në bazë të numërimit të votave deri tani ka konsideruar si President të ardhshëm të SHBA, Joe Biden.
Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Reali e mposht Interin, Liverpooli e shkatërron Atalantan
03.11.2020 | 23:04
Kanë përfunduar ndeshjet e rrethit të tretë të Ligës së Kampionëve te zhvilluara të Martën nga grupet A,B,C dhe D.
Prishtinë
Temperature
Tiranë
Temperature
Shkup
Temperature