Mbahet mbledhja e dytë e rregullt e Kuvendit Komunal
Mbahet mbledhja e dytë e rregullt e Kuvendit Komunal 29.02.2020 | 19:50
Mbahet mbledhja e dytë e rregullt e Kuvendit Komunal
 
Kuvendi Komunal të premten më 28.02.2020 ka mbajtur mbledhjen e dytë të radhës për këtë vit. Kryesuesi i Kuvendit Albert Sermaxhaj,për mbledhjen e dytë ka paraqitur për shqyrtim këto pika të rendit të ditës:
 
1. Shqyrtimi i procesverbalit nga mbledhja e rregullt e Kuvendit Komunal
2. Pyetjet e Legjislativit drejtuar ekzekutivit
3. Shqyrtimi i Raportit Vjetor Financiar për vitin e përfunduar me 31 dhjetor 2019,
4. Shqyrtimi Planit të punës së KKSB-s për 2020
5. Shqyrtimi i propozim vendimit Sh.02, Nr.3961/10.01.2020 për ndryshimin dhe plotësimin e vendimit Sh.01, Nr.667/08.03.2018
6. Të ndryshme.
 
Përveç pikave të parapara në Komitetin për Politik dhe Financa si pika shtesë për shqyrtim në këtë mbledhje edhe katër propozime për rendin e ditës:
 
1. Kërkesë për ndarjen e mjeteve financiare për z.Shefik Beqiri
2. Propozim vendim për dhënien në shfrytëzim pa kompensim të pronës së paluajtshme të Komunës Fondacionit “Bone Vet”
3. Propozim vendim për dhënien e hapësirave publike për vendosjen e shportave recikluese
4. Propozim vendim për dhënien në shfrytëzim afatgjatë të pronës së paluajtshme të Komunës me qera duke pasur parasysh interesin publik komunal.
 
Pas diskutime dhe kundërshtimeve nga anëtarët e Kuvendit të gjitha pikat e rendit të ditës janë votuar me shumicë votash.
List of videos
Thyen rekordin – vetura më e shpejtë në botë, prodhuesi jo shumë i njohur Një prodhues jo shumë i njohur amerikan automobilash theu rekordin e shpejtësisë duke rrëmbyer titullin e
Këto janë specifikat dhe detajet e të gjitha modeleve të reja iPhone 12 Një raport i fundit zbulon detajet e plota të asaj çfarë pritet nga Apple më 13 Tetor. Në këtë aktivitet
Përsëri, në PE votohet pro liberalizimit të vizave për Kosovën, por viza nuk ka
25.03.2021 | 15:45
Për të satin vit me radhë, shumica dërmuese në Parlamentin Evropian kanë votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën.
Kombëtarja e Shqipërisë është kualifikuar në Ligën B Ligës së Kombeve.
18.11.2020 | 06:11
Në ndeshjen që u zhvillua në "Air Albania", kuqezinjtë janë përballur me Bjellorusinë.
Dardana bëhet me Mural
14.11.2020 | 14:25
Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport në bashkëpunimit me Mura Fest, në qendër të qytetit është punuar Murali nga Artisti Slim Safont fotografia e fotografit të mirënjohur Dardanas Arian Mavriqi.
LAJMI I FUNDIT: Joe Bidenin President SHBA
07.11.2020 | 06:15
CNN në bazë të numërimit të votave deri tani ka konsideruar si President të ardhshëm të SHBA, Joe Biden.
Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Reali e mposht Interin, Liverpooli e shkatërron Atalantan
03.11.2020 | 23:04
Kanë përfunduar ndeshjet e rrethit të tretë të Ligës së Kampionëve te zhvilluara të Martën nga grupet A,B,C dhe D.
Prishtinë
Temperature
Tiranë
Temperature
Shkup
Temperature