U Shënua Dita Ndërkombëtare e Biodiversitetit  me aksionin për pastrimin e lumit “Krivareka” në Kamenicë
U Shënua Dita Ndërkombëtare e Biodiversitetit me aksionin për pastrimin e lumit “Krivareka” në Kamenicë
22.05.2021 | 17:04
Sot në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Biodiversitetit, është ogranizuar aksioni për pastrimin e lumit “Krivareka” në
Policia e Kosovës i bashkangjitet aksionit “Qyteti i Kamenicës si Qytet i gjelbërt dhe i pastër”
Policia e Kosovës i bashkangjitet aksionit “Qyteti i Kamenicës si Qytet i gjelbërt dhe i pastër”
22.05.2021 | 16:31
Policia e Kosovës (PK) njofton se “në kuadër të aktiviteteve “Policimi në Bashkësi” me 20 maj 2021 kanë pranuar ftesë
Ish presidentja Jahjaga, viziton Kamenicën dhe hapësirat e Qendrës Rinore
Ish presidentja Jahjaga, viziton Kamenicën dhe hapësirat e Qendrës Rinore
20.05.2021 | 19:47
Kisha kënaqësinë që me kolegë nga kabineti të mirëpresim në Kamenicë ish Presidenten e Kosovës, znj. Atifete Jahjaga,
Kryetari Kastrati nënshkruan marrëveshje 6 milion euro për ndërtimin e serrës bujqësore e tipit hidroponik në Kamenicë
Kryetari Kastrati nënshkruan marrëveshje 6 milion euro për ndërtimin e serrës bujqësore e tipit hidroponik në Kamenicë
30.04.2021 | 16:42
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka nënshkruar marrëveshje me përfaqësuesin e ‘IAC-KOS’ Fikret Bangu,
Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës (KMShK) vendos për 15 ankesa
Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës (KMShK) vendos për 15 ankesa
30.04.2021 | 16:36
Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës (KMShK), sot mbajti mbledhjen e Kuvendit të tij në të cilën shqyrtoi 15
Nënshkruhet marrëveshja për projektin më të madh turistik me “KIKA HILLS”
Nënshkruhet marrëveshja për projektin më të madh turistik me “KIKA HILLS”
24.04.2021 | 18:03
Kryetari i Komunës Qëndron Kastrati, bashkë me përfaqëesuesin e “KIKA HILLS” Drilon Qehaja, sot kanë nënshkruar
Përfundojnë dy muralet në Kamenicë nga artistët Spanjoll
Përfundojnë dy muralet në Kamenicë nga artistët Spanjoll
10.04.2021 | 23:26
Komunës së Kamenicës i janë shtuar edhe dy murale të tjera.
Thyen rekordin – vetura më e shpejtë në botë, prodhuesi jo shumë i njohur Një prodhues jo shumë i njohur amerikan automobilash theu rekordin e shpejtësisë duke rrëmbyer titullin e
Këto janë specifikat dhe detajet e të gjitha modeleve të reja iPhone 12 Një raport i fundit zbulon detajet e plota të asaj çfarë pritet nga Apple më 13 Tetor. Në këtë aktivitet
Përsëri, në PE votohet pro liberalizimit të vizave për Kosovën, por viza nuk ka
25.03.2021 | 15:45
Për të satin vit me radhë, shumica dërmuese në Parlamentin Evropian kanë votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën.
Kombëtarja e Shqipërisë është kualifikuar në Ligën B Ligës së Kombeve.
18.11.2020 | 06:11
Në ndeshjen që u zhvillua në "Air Albania", kuqezinjtë janë përballur me Bjellorusinë.
Dardana bëhet me Mural
14.11.2020 | 14:25
Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport në bashkëpunimit me Mura Fest, në qendër të qytetit është punuar Murali nga Artisti Slim Safont fotografia e fotografit të mirënjohur Dardanas Arian Mavriqi.
LAJMI I FUNDIT: Joe Bidenin President SHBA
07.11.2020 | 06:15
CNN në bazë të numërimit të votave deri tani ka konsideruar si President të ardhshëm të SHBA, Joe Biden.
Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Reali e mposht Interin, Liverpooli e shkatërron Atalantan
03.11.2020 | 23:04
Kanë përfunduar ndeshjet e rrethit të tretë të Ligës së Kampionëve te zhvilluara të Martën nga grupet A,B,C dhe D.
Prishtinë
Temperature
Tiranë
Temperature
Shkup
Temperature