Njoftim për Aplikim për Subvencione në vlerë prej 50€, për qytetarët e prekur nga pandemia COVID-19
Njoftim për Aplikim për Subvencione në vlerë prej 50€, për qytetarët e prekur nga pandemia COVID-19 10.12.2020 | 16:09

Njoftim për Aplikim për Subvencione në vlerë prej 50€, për qytetarët e prekur nga pandemia COVID-19

Komuna e Kamenicës njofton qytetarët se nga sot hapet Aplikimi për Subvencione në vlerë prej 50€, për qytetarët e prekur nga virusi SARS-CoV-2, deri më datë 09.12.2020.

 Kriteret për aplikim Online për të identifikuarit me test PCR dhe që janë në listën e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik janë:

 1. Letërnjoftimi (kopje në dy anët),

2. Për fëmijët që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, certifikatën e lindjes,

3. Vërtetimi i personave të cilët kanë rezultuar pozitiv përmes testit PCR, do të bëhet nga lista e IKSHPK-së e dërguar në Komunën e Kamenicës;

4. Konfirmimi i xhirollogarisë bankare;

5. Të drejtë aplikimi, gjithashtu ka edhe një anëtar i afërt i personit të vdekur nga COVID-19, duke e vërtetuar përmes Deklaratës së bashkësisë familjare dhe Certifikatës së Vdekjes;

6. Aplikimet për Subvencione në vlerë prej 50€, bëhen vetëm në mënyrë Online në aplikacionin si vijon: https://bit.ly/3mRT33g, apo e-mail adresën elektronike të hapur nga Komuna: info.kamenica@rks-gov.net;

7. Të drejtë aplikimi kanë vetëm banorët e përhershëm të Komunës së Kamenicës.

 Sqarim: Të gjitha kërkesat për subvencionim në vlerë 50€, të cilat parashtrohen përmes e-mailit: info.kamenica@rks-gov.net, dhe aplikacionit online, do të shqyrtohen vetëm përmes listës zyrtare të IKSHP-së (Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik).

 Po ashtu, vlen të theksohet se qytetarët të cilët rezultojnë pozitiv pas datës 09.12.2020, do të kenë mundësi të aplikojnë në njoftimin e ardhshëm për shkak të mundësive buxhetore.

 Dokumentet do të pranohen në emailin zyrtar deri më datën 15.12.2020.

https://kk.rks-gov.net/.../sites/17/2020/12/Njoftimi.pdf

 

List of videos
Thyen rekordin – vetura më e shpejtë në botë, prodhuesi jo shumë i njohur Një prodhues jo shumë i njohur amerikan automobilash theu rekordin e shpejtësisë duke rrëmbyer titullin e
Këto janë specifikat dhe detajet e të gjitha modeleve të reja iPhone 12 Një raport i fundit zbulon detajet e plota të asaj çfarë pritet nga Apple më 13 Tetor. Në këtë aktivitet
Përsëri, në PE votohet pro liberalizimit të vizave për Kosovën, por viza nuk ka
25.03.2021 | 15:45
Për të satin vit me radhë, shumica dërmuese në Parlamentin Evropian kanë votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën.
Kombëtarja e Shqipërisë është kualifikuar në Ligën B Ligës së Kombeve.
18.11.2020 | 06:11
Në ndeshjen që u zhvillua në "Air Albania", kuqezinjtë janë përballur me Bjellorusinë.
Dardana bëhet me Mural
14.11.2020 | 14:25
Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport në bashkëpunimit me Mura Fest, në qendër të qytetit është punuar Murali nga Artisti Slim Safont fotografia e fotografit të mirënjohur Dardanas Arian Mavriqi.
LAJMI I FUNDIT: Joe Bidenin President SHBA
07.11.2020 | 06:15
CNN në bazë të numërimit të votave deri tani ka konsideruar si President të ardhshëm të SHBA, Joe Biden.
Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Reali e mposht Interin, Liverpooli e shkatërron Atalantan
03.11.2020 | 23:04
Kanë përfunduar ndeshjet e rrethit të tretë të Ligës së Kampionëve te zhvilluara të Martën nga grupet A,B,C dhe D.
Prishtinë
Temperature
Tiranë
Temperature
Shkup
Temperature