Organizata Joqeveritare “Dardanapress” ka dorëzuar donacionin me barna për të moshuar dhe familjet në nevojë në Komunën e Kamenicës
Organizata Joqeveritare “Dardanapress” ka dorëzuar donacionin me barna për të moshuar dhe familjet në nevojë në Komunën e Kamenicës 01.07.2020 | 12:09

Organizata Joqeveritare “Dardanapress” ka dorëzuar donacionin me barna për të moshuar dhe familjet në nevojë në Komunën e Kamenicës

 

Kamenicë 30.06.2020 

Organizata Joqeveritare “Dardanapress” në kuadër të projektit “Rritja e transparencës, ndërgjegjësimi i qytetarëve përmes qasjes aktive në proceset vendimmarrëse”, si pjesë e projektit “Programi Rajonal për Demokracinë Lokale në Ballkanin Perëndimor – ReLOaD”që financohet nga Bashkimi Evropian (BE) dhe zbatohet nga Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP)në Kosovë,në partneritet me komunën kanë dhuruar donacion barna në vlerë 350 euro për luftimin e pandemisë COVID-19.

Si rrjedhojë e situatës se krijuar nga COVID19 edhe në Kosovë, programi ReLOaD ka ofruar asistencë në forma të ndryshme për grupet e cenueshme në të gjitha komunat partnere përmes disa OSHC-ve të kontraktuara në komunat përkatëse. Andaj, disa nga fondet e projektit të OJQ Dardanapress janë shfrytëzuar për blerjen e pajisjeve barnave për të moshuar dhe familjet në nevojë në Komunën e Kamenicës

Këtë donacion e ka pranuar Drejtoresha e Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Znj.Suna Zaimi-Krasniqi dhe Drejtori i Drejtorisë për Shërbime Publike, Ambient dhe Inspektorat, Z.Ramadan Basha.

Drejtoresha e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Znj.Zaimi-Krasniqi falënderoi donatorët dhe tha se donacionet e tilla janë të mirëpritura për Kamenicën sidomos në këtë kohë të pandemisë.

 
 
 
List of videos
Thyen rekordin – vetura më e shpejtë në botë, prodhuesi jo shumë i njohur Një prodhues jo shumë i njohur amerikan automobilash theu rekordin e shpejtësisë duke rrëmbyer titullin e
Këto janë specifikat dhe detajet e të gjitha modeleve të reja iPhone 12 Një raport i fundit zbulon detajet e plota të asaj çfarë pritet nga Apple më 13 Tetor. Në këtë aktivitet
Përsëri, në PE votohet pro liberalizimit të vizave për Kosovën, por viza nuk ka
25.03.2021 | 15:45
Për të satin vit me radhë, shumica dërmuese në Parlamentin Evropian kanë votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën.
Kombëtarja e Shqipërisë është kualifikuar në Ligën B Ligës së Kombeve.
18.11.2020 | 06:11
Në ndeshjen që u zhvillua në "Air Albania", kuqezinjtë janë përballur me Bjellorusinë.
Dardana bëhet me Mural
14.11.2020 | 14:25
Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport në bashkëpunimit me Mura Fest, në qendër të qytetit është punuar Murali nga Artisti Slim Safont fotografia e fotografit të mirënjohur Dardanas Arian Mavriqi.
LAJMI I FUNDIT: Joe Bidenin President SHBA
07.11.2020 | 06:15
CNN në bazë të numërimit të votave deri tani ka konsideruar si President të ardhshëm të SHBA, Joe Biden.
Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Reali e mposht Interin, Liverpooli e shkatërron Atalantan
03.11.2020 | 23:04
Kanë përfunduar ndeshjet e rrethit të tretë të Ligës së Kampionëve te zhvilluara të Martën nga grupet A,B,C dhe D.
Prishtinë
Temperature
Tiranë
Temperature
Shkup
Temperature