Rreth Nesh

Organizata joqeveritare Dardanapress është themeluar në Mars te vitit 2014.

Është regjistruar në departamentin për regjistrimin e OJQ-ve në Ministrinë e Shërbimeve Publike. Duke e pare nevojën për informimin e publikut ne nivel lokal për proceset e rëndësishme, një grup i gazetarëve te komunës se Kamenicës e kane iniciuar themelimin e OJQ-se Dardanpress, me lokacion ne Kamenicë. 
 
 Për t’i përmbushur synimet strategjike te organizatës ne përputhje me statusin e organizatës, OJQ Dardanapress vepron ne 6 fusha te cilat mundësojnë realizimin e veprimeve përmes kapaciteteve organizative dhe ato janë:
 
  1. Fushata informuese dhe vetëdijesuese për qytetaret e Kamenicës
  2. Avokim dhe lobim për grupet e margjinalizuara
  3. Monitorim te qeverisjes lokale
  4. Ngritje te kapaciteteve për gazetare
  5. Hulumtime dhe raporte
  6. Shkëmbime te informatave ndërmjet gazetareve ne nivel lokal, rajonal dhe me gjerë
Thyen rekordin – vetura më e shpejtë në botë, prodhuesi jo shumë i njohur Një prodhues jo shumë i njohur amerikan automobilash theu rekordin e shpejtësisë duke rrëmbyer titullin e
Këto janë specifikat dhe detajet e të gjitha modeleve të reja iPhone 12 Një raport i fundit zbulon detajet e plota të asaj çfarë pritet nga Apple më 13 Tetor. Në këtë aktivitet
Përsëri, në PE votohet pro liberalizimit të vizave për Kosovën, por viza nuk ka
25.03.2021 | 15:45
Për të satin vit me radhë, shumica dërmuese në Parlamentin Evropian kanë votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën.
Kombëtarja e Shqipërisë është kualifikuar në Ligën B Ligës së Kombeve.
18.11.2020 | 06:11
Në ndeshjen që u zhvillua në "Air Albania", kuqezinjtë janë përballur me Bjellorusinë.
Dardana bëhet me Mural
14.11.2020 | 14:25
Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport në bashkëpunimit me Mura Fest, në qendër të qytetit është punuar Murali nga Artisti Slim Safont fotografia e fotografit të mirënjohur Dardanas Arian Mavriqi.
LAJMI I FUNDIT: Joe Bidenin President SHBA
07.11.2020 | 06:15
CNN në bazë të numërimit të votave deri tani ka konsideruar si President të ardhshëm të SHBA, Joe Biden.
Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Reali e mposht Interin, Liverpooli e shkatërron Atalantan
03.11.2020 | 23:04
Kanë përfunduar ndeshjet e rrethit të tretë të Ligës së Kampionëve te zhvilluara të Martën nga grupet A,B,C dhe D.
Prishtinë
Temperature
Tiranë
Temperature
Shkup
Temperature