Lirohen nga pagesat shëndetësore qytetarët e prekur me COVID-19 në Kamenicë
Lirohen nga pagesat shëndetësore qytetarët e prekur me COVID-19 në Kamenicë 03.12.2020 | 20:15

Lirohen nga pagesat shëndetësore qytetarët e prekur me COVID-19 në Kamenicë

 Kamenicë 03.12.2020

Komuna e Kamenicës ka marrë vendim që qytetarët e prekur me COVID-19, të lirohen nga të gjitha pagesat ne institucionet shëndetësore.

 I pari i komunës, Qëndron Kastrati, ka thënë se një vendim i tillë është marrë për të mos ua rënduar edhe më shumë barrën qytetarëve, pasi që sipas tij situata me pandeminë ka ndikuar edhe tek ekonomitë familjare.

"Tani e tutje qytetarët e prekur me #COVID19 lirohen nga të gjitha pagesat në institucionet shëndetësore.

 Situata me pandeminë ka ndikuar dukshëm edhe tek ekonomitë familjare dhe me këto pagesa, nuk mund t'ua rëndojmë më tepër këtë barrë", ka thënë ai.

 Ndryshe deri më tani në Komunën e Kamenicës, 129 raste janë aktive me COVID-19, ndërsa 25 persona kanë vdekur nga kjo sëmundje.

 

List of videos
Kuvendi Komunal ka mbajtur mbledhjen e tretë të rregullt për vitin 2020
Kuvendi Komunal ka mbajtur mbledhjen e tretë të rregullt për vitin 2020 Mbledhja e Kuvendit Komunal është mbajtur në sallën e sportin në Shkollën e Mesme të
Komiteti për Komunitete mban  mbledhjen e tretë të radhës
Komiteti për Komunitete mban mbledhjen e tretë të radhës Komiteti për komunitete ka mbajtur mbledhjen e tretë të radhës pas një pauze dy mujore
Komiteti për Politike dhe Financa ka mbajtur mbledhjen e tretë të radhës
Komiteti për Politike dhe Financa ka mbajtur mbledhjen e tretë të radhës Pas përmirësimit të gjendjes së pandemisë Komiteti për Politikë dhe Financa ka mbajtur
Mbahet mbledhja e dytë e rregullt e Kuvendit Komunal
Mbahet mbledhja e dytë e rregullt e Kuvendit Komunal Kuvendi Komunal të premten më 28.02.2020 ka mbajtur mbledhjen e dytë të radhës për këtë
Përsëri, në PE votohet pro liberalizimit të vizave për Kosovën, por viza nuk ka
25.03.2021 | 15:45
Për të satin vit me radhë, shumica dërmuese në Parlamentin Evropian kanë votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën.
Kombëtarja e Shqipërisë është kualifikuar në Ligën B Ligës së Kombeve.
18.11.2020 | 06:11
Në ndeshjen që u zhvillua në "Air Albania", kuqezinjtë janë përballur me Bjellorusinë.
Dardana bëhet me Mural
14.11.2020 | 14:25
Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport në bashkëpunimit me Mura Fest, në qendër të qytetit është punuar Murali nga Artisti Slim Safont fotografia e fotografit të mirënjohur Dardanas Arian Mavriqi.
LAJMI I FUNDIT: Joe Bidenin President SHBA
07.11.2020 | 06:15
CNN në bazë të numërimit të votave deri tani ka konsideruar si President të ardhshëm të SHBA, Joe Biden.
Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Reali e mposht Interin, Liverpooli e shkatërron Atalantan
03.11.2020 | 23:04
Kanë përfunduar ndeshjet e rrethit të tretë të Ligës së Kampionëve te zhvilluara të Martën nga grupet A,B,C dhe D.
Prishtinë
Temperature
Tiranë
Temperature
Shkup
Temperature