Ne selinë e UEFA-së është tërhequr shorti për ndeshjet e Conference League ku bën pjesë edhe skuadra e Dritës.
Musa Hajdari  fitoi medaljen e argjend,ndërsa Astrit Kryeziu fitoi medaljen e bronztë
Reali triumfon në “El Classico” për ta marrë kreun në La Liga
Ibrahimovic e zgjedh numrin e fanellës te Suedia para ndeshjes me Kosovën
KOSOVA shkatërron Lituaninë 4:0
Hidhet shorti për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve: Barça përballë PSG-së, lehtë për Realin dhe Juventusin
1/16 e Kupës së Kosovës në futboll: KF DARDANA - KF BALLKANI
Botërorin 2022: Kosova në grup me Spanjën e Suedinë
Vdes legenda e futbollit Diego Armando Maradona
Me golin e Lirim Kastratit Kosova fiton kundër Moldavisë
Kombëtarja e Shqipërisë është kualifikuar në Ligën B  Ligës së Kombeve.
Kombëtarja e Shqipërisë është kualifikuar në Ligën B Ligës së Kombeve.
18.11.2020 | 06:11
Në ndeshjen që u zhvillua në "Air Albania", kuqezinjtë janë përballur me Bjellorusinë.
Kosova e pafat, pëson me gol në kohën shtesë nga penaltia
Kosova e pafat, pëson me gol në kohën shtesë nga penaltia
15.11.2020 | 23:05
Dardanët" nuk rezistojnë në Ljublanë. Përfaqësuesja e Kosovës ka regjistruar humbje nga Sllovenia në Ligën e Kombeve
KF  DARDANA  LIDERE E LIGËS SË PARË
KF DARDANA LIDERE E LIGËS SË PARË
15.11.2020 | 07:39
KF Dardana pas fitores së arritur si mysafir në Prishtinë kundër KF 2 Korriku prinë në tabelën e Ligës së Parë Grupi B
Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Reali e mposht Interin, Liverpooli e shkatërron Atalantan
Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Reali e mposht Interin, Liverpooli e shkatërron Atalantan
03.11.2020 | 23:04
Kanë përfunduar ndeshjet e rrethit të tretë të Ligës së Kampionëve te zhvilluara të Martën nga grupet A,B,C dhe D.
Merr fund ëndrra evropiane e Kosovës, mposhtemi 2-1 nga Maqedonia e Veriut
Merr fund ëndrra evropiane e Kosovës, mposhtemi 2-1 nga Maqedonia e Veriut
09.10.2020 | 12:23
‘Euro 2020’ mbetet vetëm një ëndërr për Kosovën. Maqedonia e Veriut fiton 2-1 dhe do të luftojë me Gjeorgjinë për një
Sekretari i FFK-së: Lojtarët e Kosovës do të japin gjithçka nga vetja në ndeshjen e sotme
Sekretari i FFK-së: Lojtarët e Kosovës do të japin gjithçka nga vetja në ndeshjen e sotme
08.10.2020 | 16:03
Sekretari i FFK-së, Eroll Salihu, ka folur rreth atmosferës që po mbretëron në kampin “verdhë e kaltër”, diku pak orë
Kosova sonte ndaj Maqedonisë së Veriut synon realizimin e ëndrrës për “Euro 2020”
Kosova sonte ndaj Maqedonisë së Veriut synon realizimin e ëndrrës për “Euro 2020”
08.10.2020 | 10:50
Përfaqësuesja e Kosovës sot ngas ora 20:45 luan ndeshjen më të rëndësishme deri tani që nga pranimi në UEFA dhe FIFA në
Thyen rekordin – vetura më e shpejtë në botë, prodhuesi jo shumë i njohur Një prodhues jo shumë i njohur amerikan automobilash theu rekordin e shpejtësisë duke rrëmbyer titullin e
Këto janë specifikat dhe detajet e të gjitha modeleve të reja iPhone 12 Një raport i fundit zbulon detajet e plota të asaj çfarë pritet nga Apple më 13 Tetor. Në këtë aktivitet
Përsëri, në PE votohet pro liberalizimit të vizave për Kosovën, por viza nuk ka
25.03.2021 | 15:45
Për të satin vit me radhë, shumica dërmuese në Parlamentin Evropian kanë votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën.
Kombëtarja e Shqipërisë është kualifikuar në Ligën B Ligës së Kombeve.
18.11.2020 | 06:11
Në ndeshjen që u zhvillua në "Air Albania", kuqezinjtë janë përballur me Bjellorusinë.
Dardana bëhet me Mural
14.11.2020 | 14:25
Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport në bashkëpunimit me Mura Fest, në qendër të qytetit është punuar Murali nga Artisti Slim Safont fotografia e fotografit të mirënjohur Dardanas Arian Mavriqi.
LAJMI I FUNDIT: Joe Bidenin President SHBA
07.11.2020 | 06:15
CNN në bazë të numërimit të votave deri tani ka konsideruar si President të ardhshëm të SHBA, Joe Biden.
Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Reali e mposht Interin, Liverpooli e shkatërron Atalantan
03.11.2020 | 23:04
Kanë përfunduar ndeshjet e rrethit të tretë të Ligës së Kampionëve te zhvilluara të Martën nga grupet A,B,C dhe D.