Hidhet shorti për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve: Barça përballë PSG-së, lehtë për Realin dhe Juventusin
Hidhet shorti për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve: Barça përballë PSG-së, lehtë për Realin dhe Juventusin 14.12.2020 | 16:50

Hidhet shorti për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve: Barça përballë PSG-së, lehtë për Realin dhe Juventusin

Është tërhequr shorti për 1/8 e finales në garën më të madhe evropiane për klube, Ligën e Kampionëve.Finalja e madhe e këtij viti do të mbahet në Stamboll të Turqisë, derisa 16 skuadra kërkojnë një biletë për fainle.Si gjithmonë edhe kësaj radhe shorti ka rezervuar disa përballje tejet interesante në Ligën e Kampionëve.

Çiftet e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve:

Borussia Moenchegladbach – Manchester City

Lazio – Bayern Munich

Atletico Madrid – Chelsea

RB Leipzig – Liverpool

Porto – Juventus

Barcelona – Paris Saint Germain

Sevilla – Borussia Dortmund

Atalanta – Real Madrid

List of videos
Ne selinë e UEFA-së është tërhequr shorti për ndeshjet e Conference League ku bën pjesë edhe skuadra e Dritës.
Ne selinë e UEFA-së është tërhequr shorti për ndeshjet e Conference League ku bën pjesë edhe skuadra e Dritës.
15.06.2021 | 16:03
Pas tërheqjes së shortit, “bardhekaltërtit” e Dritës në raundin e parë në këtë
Musa Hajdari  fitoi medaljen e argjend,ndërsa Astrit Kryeziu fitoi medaljen e bronztë
Musa Hajdari fitoi medaljen e argjend,ndërsa Astrit Kryeziu fitoi medaljen e bronztë
07.06.2021 | 15:25
Në Kampionatin e Atletikës të mbajtur në San Marino, Klubi i Atletikës "Rogana" ka mare
Ibrahimovic e zgjedh numrin e fanellës te Suedia para ndeshjes me Kosovën
Ibrahimovic e zgjedh numrin e fanellës te Suedia para ndeshjes me Kosovën
25.03.2021 | 14:49
Zlatan Ibrahimovic ka zgjedhur ta bartë numrin 11 në fanellën e Kombëtares së Suedisë,
KOSOVA shkatërron Lituaninë 4:0
KOSOVA shkatërron Lituaninë 4:0
24.03.2021 | 22:42
Kosova e ka deklasuar Lituaninë në “Fadil Vokrri”, para ndeshjeve të rëndësishme kundër
1/16 e Kupës së Kosovës në futboll: KF DARDANA - KF BALLKANI
1/16 e Kupës së Kosovës në futboll: KF DARDANA - KF BALLKANI
08.12.2020 | 15:39
Sot u hodh shorti për 1/16 e kupës së Kosovës ku skuadra jonë do të ballafaqohet me
Me golin e Lirim Kastratit Kosova fiton kundër Moldavisë
Me golin e Lirim Kastratit Kosova fiton kundër Moldavisë
18.11.2020 | 22:48
Ka përfunduar ndeshja në mes Kosovës dhe Moldavisë, e fundit për këtë cikël të Ligës së