Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Reali e mposht Interin, Liverpooli e shkatërron Atalantan
Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Reali e mposht Interin, Liverpooli e shkatërron Atalantan 03.11.2020 | 23:04

Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Reali e mposht Interin, Liverpooli e shkatërron Atalantan

Kanë përfunduar ndeshjet e rrethit të tretë të Ligës së Kampionëve te zhvilluara të Martën nga grupet A,B,C dhe D.

Kryendeshja ndërmjet Real Madridit dhe Interit i takoi spanjollëve me rezultat 3-2.

Fillimisht Real Madridi krijoi avantazh të dyfisht me golat e realizuar nga Benzema dhe Ramos, kurse më pastaj Interi e barazoi rezultatin me golat e Martinez dhe Perisic.

Fitoren Real Madridit ia siguroi Rodrygo në minutën e 79’ të ndeshjes.

Në ndeshjen tjetër, Liverpooli e mposhti si mysafir Atalantën me rezultat 0-5 me golat e realizuara nga Jota (3), Mane dhe Salah.

Rezultatet tjera ishin këto:

Porto – Marselle 3-0

Manchester City – Olympiacos 3-0

Midlyjand – Ajax 1-2

Salzburg – Bayern 2-5

 

List of videos
Ne selinë e UEFA-së është tërhequr shorti për ndeshjet e Conference League ku bën pjesë edhe skuadra e Dritës.
Ne selinë e UEFA-së është tërhequr shorti për ndeshjet e Conference League ku bën pjesë edhe skuadra e Dritës.
15.06.2021 | 16:03
Pas tërheqjes së shortit, “bardhekaltërtit” e Dritës në raundin e parë në këtë
Musa Hajdari  fitoi medaljen e argjend,ndërsa Astrit Kryeziu fitoi medaljen e bronztë
Musa Hajdari fitoi medaljen e argjend,ndërsa Astrit Kryeziu fitoi medaljen e bronztë
07.06.2021 | 15:25
Në Kampionatin e Atletikës të mbajtur në San Marino, Klubi i Atletikës "Rogana" ka mare
Ibrahimovic e zgjedh numrin e fanellës te Suedia para ndeshjes me Kosovën
Ibrahimovic e zgjedh numrin e fanellës te Suedia para ndeshjes me Kosovën
25.03.2021 | 14:49
Zlatan Ibrahimovic ka zgjedhur ta bartë numrin 11 në fanellën e Kombëtares së Suedisë,
KOSOVA shkatërron Lituaninë 4:0
KOSOVA shkatërron Lituaninë 4:0
24.03.2021 | 22:42
Kosova e ka deklasuar Lituaninë në “Fadil Vokrri”, para ndeshjeve të rëndësishme kundër
1/16 e Kupës së Kosovës në futboll: KF DARDANA - KF BALLKANI
1/16 e Kupës së Kosovës në futboll: KF DARDANA - KF BALLKANI
08.12.2020 | 15:39
Sot u hodh shorti për 1/16 e kupës së Kosovës ku skuadra jonë do të ballafaqohet me
Me golin e Lirim Kastratit Kosova fiton kundër Moldavisë
Me golin e Lirim Kastratit Kosova fiton kundër Moldavisë
18.11.2020 | 22:48
Ka përfunduar ndeshja në mes Kosovës dhe Moldavisë, e fundit për këtë cikël të Ligës së