Vdes legenda e futbollit Diego Armando Maradona
Vdes legenda e futbollit Diego Armando Maradona 25.11.2020 | 19:17

Vdes legenda e futbollit Diego Armando Maradona

Vdes legjenda e futbollit argjentinas, Armando Diego Maradona.

Mësohet se ai nuk mund t’i rezistonte një arresti kardiak.Ai pësoi një arrest kardiorespirator pas një operimi për një hematomë subdurale.

Legjenda e futbolllit brazilian, Pele ka bërë një postim tejet pikëllues në kujtim të shokut dhe kundërshtarit të tij më të madh në futboll, Diego Maradones.

Pele në një postim në Twitter tha : Çfarë lajme të trishtueshme. Unë e humba një shok dhe bota humbi një legjendë. Ka shumë gjëra për të thënë, por tani dashtë zoti t’i japë forcë familjes së tij .Shpersoj që një ditë që të luajmë së bashku në qiell.

List of videos
Ne selinë e UEFA-së është tërhequr shorti për ndeshjet e Conference League ku bën pjesë edhe skuadra e Dritës.
Ne selinë e UEFA-së është tërhequr shorti për ndeshjet e Conference League ku bën pjesë edhe skuadra e Dritës.
15.06.2021 | 16:03
Pas tërheqjes së shortit, “bardhekaltërtit” e Dritës në raundin e parë në këtë
Musa Hajdari  fitoi medaljen e argjend,ndërsa Astrit Kryeziu fitoi medaljen e bronztë
Musa Hajdari fitoi medaljen e argjend,ndërsa Astrit Kryeziu fitoi medaljen e bronztë
07.06.2021 | 15:25
Në Kampionatin e Atletikës të mbajtur në San Marino, Klubi i Atletikës "Rogana" ka mare
Ibrahimovic e zgjedh numrin e fanellës te Suedia para ndeshjes me Kosovën
Ibrahimovic e zgjedh numrin e fanellës te Suedia para ndeshjes me Kosovën
25.03.2021 | 14:49
Zlatan Ibrahimovic ka zgjedhur ta bartë numrin 11 në fanellën e Kombëtares së Suedisë,
KOSOVA shkatërron Lituaninë 4:0
KOSOVA shkatërron Lituaninë 4:0
24.03.2021 | 22:42
Kosova e ka deklasuar Lituaninë në “Fadil Vokrri”, para ndeshjeve të rëndësishme kundër
1/16 e Kupës së Kosovës në futboll: KF DARDANA - KF BALLKANI
1/16 e Kupës së Kosovës në futboll: KF DARDANA - KF BALLKANI
08.12.2020 | 15:39
Sot u hodh shorti për 1/16 e kupës së Kosovës ku skuadra jonë do të ballafaqohet me
Me golin e Lirim Kastratit Kosova fiton kundër Moldavisë
Me golin e Lirim Kastratit Kosova fiton kundër Moldavisë
18.11.2020 | 22:48
Ka përfunduar ndeshja në mes Kosovës dhe Moldavisë, e fundit për këtë cikël të Ligës së