Reali triumfon në “El Classico” për ta marrë kreun në La Liga
Reali triumfon në “El Classico” për ta marrë kreun në La Liga 10.04.2021 | 23:13

Reali triumfon në “El Classico” për ta marrë kreun në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo di Stefano”.

Skuadra e Zinedine Zidane nisi furishëm ndeshje, duke rrezikuar disa herë në minutat e para. Pikërisht, në ato minuta edhe gjeti golin e parë, kur pas një krosimi në zonë, bukur u gjend Karim Benzema që realizoi gol të mrekullueshëm në minutën e 13-të.

Los Blancos vazhdoi me dominim të ndeshjes, dhe goli i dytë nuk u vonua. Kësaj radhe, Toni Kroos me një goditje fenomenale nga gjuajtja e lirë dyfishoi rezultatin në minutën e 28-të.

Pas pësimi të dy golave, Barcelona nisi të këndellej, por nuk arriti të shënonte në pjesën e parë.

Pjesa e dytë nisi mirë për skuadrën e Ronald Koeman, që gjeti golin në minutën e 60-të përmes mbrojtësit Oscar Mingueza.

Në vazhdim, Barça u përpoq të barazonte rezultatin, por ishte e pamundur falë organizimit të mirë defanziv të vendasve.

Në fund mesfushori Casemiro u ndëshkua me kartoni e dytë të verdhë, duke e lënë Realin për disa minuta me një futbollist më pak në fushë.

Pas kësaj fitore, Reali ngjitet në vendin e parë me 66 pikë, aq sa ka edhe Atletico që ka një ndeshje më pak. Barcelona me 65 pikë mban vendin e tretë.

 

List of videos
Ne selinë e UEFA-së është tërhequr shorti për ndeshjet e Conference League ku bën pjesë edhe skuadra e Dritës.
Ne selinë e UEFA-së është tërhequr shorti për ndeshjet e Conference League ku bën pjesë edhe skuadra e Dritës.
15.06.2021 | 16:03
Pas tërheqjes së shortit, “bardhekaltërtit” e Dritës në raundin e parë në këtë
Musa Hajdari  fitoi medaljen e argjend,ndërsa Astrit Kryeziu fitoi medaljen e bronztë
Musa Hajdari fitoi medaljen e argjend,ndërsa Astrit Kryeziu fitoi medaljen e bronztë
07.06.2021 | 15:25
Në Kampionatin e Atletikës të mbajtur në San Marino, Klubi i Atletikës "Rogana" ka mare
Ibrahimovic e zgjedh numrin e fanellës te Suedia para ndeshjes me Kosovën
Ibrahimovic e zgjedh numrin e fanellës te Suedia para ndeshjes me Kosovën
25.03.2021 | 14:49
Zlatan Ibrahimovic ka zgjedhur ta bartë numrin 11 në fanellën e Kombëtares së Suedisë,
KOSOVA shkatërron Lituaninë 4:0
KOSOVA shkatërron Lituaninë 4:0
24.03.2021 | 22:42
Kosova e ka deklasuar Lituaninë në “Fadil Vokrri”, para ndeshjeve të rëndësishme kundër
1/16 e Kupës së Kosovës në futboll: KF DARDANA - KF BALLKANI
1/16 e Kupës së Kosovës në futboll: KF DARDANA - KF BALLKANI
08.12.2020 | 15:39
Sot u hodh shorti për 1/16 e kupës së Kosovës ku skuadra jonë do të ballafaqohet me
Me golin e Lirim Kastratit Kosova fiton kundër Moldavisë
Me golin e Lirim Kastratit Kosova fiton kundër Moldavisë
18.11.2020 | 22:48
Ka përfunduar ndeshja në mes Kosovës dhe Moldavisë, e fundit për këtë cikël të Ligës së